0532 281 64 66
TR

HEMEN EV

Gelişmiş batılı ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ahşap sistem; toplum ve kamu sağlığı düşünülerek resmi mercilerce tavsiye edilmektedir. Modern toplumlarda bireylerin daha özgür, daha keyifli ve daha rahat yaşaması için sağlıklı ve güvenli yapı sistemleri içinde ahşap kadar ergonomik bir malzeme yoktur. Özel projeli Ev sisteminden, gazebo veya çardaklara kadar veya ticari ünitelerden bağevi ve taşınabilir ev sistemine kadar rahatlıkla inşa süresi, ulaşım, taşınabilme, kurulum ve kullanım rahatlığı ile günümüz insanı için vazgeçilmezdir.

Kaliteli yapı
Kanada standardında -40 dereceye göre dizayn edilen bu evlerde ısı ve ses
yalıtımları mükemmel değerlere sahiptir. Duvarlar izolasyonlu, dış cepheler
yanmayan, bakım gerektirmeyen fiber-cement (elyaf-çimento) ile kaplı olup
çatılar shingle ile örtülmektedir. Dış kapılar çelik, iç kapılar amerikan kapı
uygulama yapılmaktadır. Aynı zamanda elektrik tesisatı buatsız, elektrik kabloları
alev almaz silikonlu kablolar.. su tesisatı folyolu PPRC kullanılarak maksimum
güvenlik sağlanmıştır

Süre avantajı
Ahşap yapı sistemini diğer yapı sistemlerinden ayıran en büyük özelliklerden biri de kısa sürede inşa edilmesidir. Standart planlı hemen ev modelleri 1 hafta içinde kurulabilmekte.. proje tasarımı modellerde ise evler radyo-betonarme temel üzerine depreme dayanıklılığı %100 tescil edilmiş olan ahşap taşıyıcı sistem teknolojisi ile inşa edilmekte ve 3 ay gibi kısa bir sürede teslim edilmektedir.

Ekolojik yaşam
Ahşap ev üretimi sırasında kullanılan enerji azdır. Kullanılan tüm malzemelerin çevre dostu ürünler olması.. çevreye verilen zararı minimuma indirir. Dış cephenin ömür boyu bakım gerektirmemesi boya ve benzeri madde atıklarının oluşmasını önler. Aynı zamanda heat-pump sistem ile ısıtma ve soğutma hava kirliliği yaratmadan sağlanır ve atık bırakmaz. Doğa ile uyumludur.

Sağlıklı
Ahşap yapı sistemi ahşabın sağladığı sağlıklı ortamı içinde yaşayanlara da yansıtır. Rutubetsiz ortam sağlayarak içinde yaşayanları romatizmal ve solunum rahatsızlıklarına karşı büyük ölçüde korur. Betonarme yapılarda ise betonun karbonlaşmasından meydana gelen ve insan sağlığını ciddi anlamda tetikleyen radon gazı tehlikesinin olmaması bu evlerde yaşayan kişilerin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Deprem güvenliği
Hemen ev sistemi deprem esnasında diğer yapılardan çok daha sağlam bir performans sergileyerek güvenilir ve huzurlu yaşam alanları oluşturur.
Bu sistemle üretilen binalar diğer yapı sistemleri olan çelik binalardan 13 kat, betonarme binalardan 5 kat daha hafiftir. Proje uygulaması yapılan ve ortalama ağırlığı 30 ton olan bir evin betonarme ve çelik bir yapıyla kıyasladığınızda ortaya çıkan sonuç betonarme binada 150, çelik sistemde 350 tondur.

Estetik / Fonksiyonellik
İç mekanda ahşap merdivenler, süpürgelikler ve parkeler; dış mekanda ahşap görünümlü fiber-cement (elyaf-çimento) ve dış cephe motifleri ahşabın estetik yansımalarını oluşturuyor. Mükemmel estetik anlayışıyla tasarlanan bu evlerde kiriş ve kolon sistemleri gözükmediği için dekorasyon çok daha rahat yapılır.

Yangın güvenliği
Ahşap yapı sisteminde ısı geçirmeme ve kömürleşmeme özelliklerinden dolayı yangına karşı ortalama 30 ile 90 dakika arasında ayakta kalabilir. Dış cephelerin yangına karşı özel bir malzeme ile inşa edilmesi ve yangına karşı son derece dayanıklı yapılar üretilmesi.. üstelik yapı sisteminde binanın elektrik sisteminde alev almayan silikonlu kabloların diğer sistemlere göre 5 kat fazla kullanılarak buatsız olarak çekilmesi önemlidir. Böylelikle binada elektrik kaçağı problemi önlenerek maksimum koruma sağlanır. Bilinenin aksine ahşap kolay yanmayan bir malzemedir. Yangına maruz kalan ahşap bir malzemenin öncelikle dış yüzeyinde karbonlaşma tabakası meydana gelir ve süreyi de uzatır.

Enerji tasarrufu
Yapı sisteminde uygulanan ısı yalıtımları kaybedilmiş enerjiyi tekrar elde etmek yerine, o enerjiyi mümkün olduğunca kaybetmeme özelliğine sahiptir. Bilindiği gibi günümüz koşullarında yakıt fiyatları sürekli olarak artış göstermektedir.
Ahşap yapı sistemi ile betonarme bir yapıyı kıyasladığımızda % 65 oranında enerji tasarrufu sağlar ve bu bakımdan ciddi anlamda kazanç sağlayan bir sistemdir.

Copyright 2015 © All Rights Reserved